איך להשיג בטן שטוחה

אנשים רבים מבצעים פעולות רבות במטרה להשיג גוף חטוב ומראה נאה. אחת המטרות הגבוהות ביותר שמציבים לעצמם גברים ונשים כאחד, היא להשיג בטן שטוחה. בטן מלאה או נפולה יוצרת מראה לא אסטטי, במיוחד כאשר לובשים בגדי ים או בגדים אינטימיים. לכן, אנשים רבים מתאמצים מאד להגיע למצב שבו יש להם בטן שטוחה וקטנה, בעלת מראה אסטטי.

איך משיגים בטן שטוחה?

Santa Fe on my mind
geroco / Foter.com / CC BY-NC-ND

בטן שטוחה משיגים, בדרך כלל, בשיטות הרגילות המיועדות להרזיה. באופן טבעי, שיטות אלו גורמות גם לאזור הבטן לרזות, כך שניתן להוריד את שומן הבטן ולהגיע למראה רזה וחטוב. איך עושים זאת?

תזונה נכונה


הקפדה על תזונה נכונה ומאוזנת היא הדרך החשובה והטובה ביותר לרזות באזור הבטן, ולבריאות הכללית. תזונה מאוזנת כוללת את כל אבות המזון – חשוב מאד שלא להימנע לחלוטין מאכילה של סוג מסוים של מזון, כמו למשל פחמימות או שומנים. אולם חשוב לבחור את המאכלים המתאימים, בעלי הערך התזונתי הגבוה ביותר, ולאכול אותם במידה. כך, למשל, יש להעדיף לחם מלא על פני לחם לבן, ולאכול מנות מוגבלות ממנו במהלך היום. חשוב להעניק לגוף מעט מכל אב מזון, להקפיד על אכילת פירות וירקות, שאם לא כן, ההרזיה המהירה תבוא על חשבון פגיעה בבריאות, או השמנה מהירה בהמשך.

התעמלות

גם התעמלות חשובה מאד על מנת להשיג גוף חטוב. למי שמעוניין להתמקד ביצירת בטן שטוחה, מומלץ להתמקד בתרגילי בטן. תרגילי בטן כוללים בעיקר כפיפות בטן מסוגים שונים. חשוב להתייעץ עם רופא או מדריך כושר מקצועי, על מנת לערוך את התרגילים בצורה הנכונה ומבלי לפגוע בשרירים אחרים. תרגילים מסוימים אסורים לנשים אחרי לידה, למשל, אך ניתן למצוא תרגילים חליפיים. תרגילי בטן מחזקים את שרירי הבטן, כך שהבטן נתמכת על ידי השרירים ואינה משתפלת ונופלת.

מתיחת בטן

לעיתים קורים מצבים שבהם התזונה וההתעמלות אינם מספיקים, ועדיין ישנם עודפי שומן ועור בבטן אשר יוצרים מראה לא נעים. לעיתים קרובות מצב זה נוצר בגלל ירידה מהירה במשקל, או לאחר הריונות אצל נשים. העור אינו מצליח להתכווץ חזרה יחד עם הירידה במשקל, ונוצרים עודפים לא אסטטיים. במצבים אלה, ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן. בניתוח זה מסירים את עודפי העור מן הבטן, ומותחים את העור הנותר סביב הבטן, כך שנוצר מראה שטוח ואסטטי. ניתוח זה הוא פתרון מצוין למי שאינו מצליח להיפטר משומנים מסוימים בדרכים אחרות, והוא עשוי להיות ההבדל בין אדם שנשאר בבית לזה שיוצא לבריכה ולים.