ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן  הוא ניתוח שבו מוסרים עודפי עור ושומן משיפולי הבטן. מטרת הניתוח היא לצמצם את היקף הבטן, לעצב את פלג הגוף המרכזי ולהחזיר לו את מראה “שעון החול” הצעיר יותר ולחזק את שריר דופן הבטן.”

תהליך מתיחת בטן היקפית

ניתוחי מתיחות בטן נעשית נפוצים יותר ויותר ככל שחולפות השנים. אנשים רבים מגלים במהלך השנים כי הם סובלים מעודפי עור ושומן, הנובעים לא מהשמנה, אלא דווקא מירידה דרסטית במשקל, לאחר הריונות וכדומה. עודפי העור והשומן הללו אינם נעלמים באמצעות דיאטה, ויש צורך להסיר אותן בדרך קוסמטית אחר. מתיחת בטן היקפית היא תהליך ניתוח שבו נעשה חתך בבטן ומוסרים עודפי העור משולי הבטן. את העור שנותר מותחים היטב סביב הבטן, כך שנוצר מראה של בטן שטוחה ואסטטית.

למי מיועד הניתוח?

הניתוח מיועד לנשים שעברו הריונות או לגברים ונשים שירדו במשקל באופן דרסטי, ונותרו עם עודפי שומן ועור התלויים על הבטן. מכיוון שמדובר, בכל זאת, בניתוח בטן, חשוב לעבור בדיקות רפואיות מקיפות, ולוודא שאין מניעה בריאותית כלשהי לעריכת הניתוח. בנוסף, נשים שעדיין מתכננות הריון, מומלץ להן לחכות עם עריכת הניתוח עד לאחר ההיריון האחרון, מכיוון שהמתיחה של העור בהריון עלולה לפגוע בתוצאות הניתוח.

ההחלמה מן הניתוח

במספר הימים הראשונים שלאחר הניתוח, צפויים כאבים באזור הניתוח – אותם ניתן לשכך בעזרת משככי כאבים פשוטים. ייתכן גם דימום קל מן הצלקת, תחושת נפיחות בבטן וכדומה. לרוב, בתוך מספר ימים נעלמות התופעות הללו וניתן להתחיל לחזור בהדרגה לפעילות מלאה. לאחר שלושה שבועות כבר ניתן לחזור לפעילות יומיומית רגילה, ולאחר שישה שבועות מותר גם לחזור לפעילויות ספורטיביות.

האם נשארות צלקות?

הניתוח, כמובן, משאיר אחריו צלקות. אולם מכיוון שהניתוח לכתחילה נועד למטרות קוסמטיקה, מושקעת מחשבה רבה ביצירה של מינימום צלקות. הצלקת שנשארת נמצאת בחלק התחתון של הבטן, ולרוב מוסתרת באמצעות בגדים תחתונים או בגד ים, כך שהיא אינה נראית לעין. בכל מקרה, הצלקת הנותרת מהניתוח נראית אסטטית יותר מן המראה של שיפולי הבטן שמעל לבגדים התחתונים, כך שאנשים רבים מעדיפים לערוך את הניתוח גם במחיר של צלקת.

מחיר מומלץ של מתיחת בטן

טווח המחירים של מתיחות בטן הוא רחב יחסית, ונע על בין 19,000 ₪ ל-31,000 ₪. הטווח הרחב הזה נוצר מפני שישנם הבדלים מהותיים בין מנותח למנותח – באזור המטופל, בגודל השטח בו צריך לטפל, בגודל החתך שיש לבצע, ועוד. גם המקום שבו עורכים את הניתוח, רמת המקצועיות של המנתח וכדומה משפיעים על המחיר הסופי. חשוב לדעת כי במקרים מסוימים ישנה השתתפות חלקית של קופות החולים בעלויות הניתוח, כך שמומלץ מאד לברר מראש מהם התנאים שמעניקה הקופה.