ניתוח מתיחת בטן לפני ואחרי לידה

נשים רבות מעניינות בפתרון כלשהו אשר יסייע להן להיראות חטובות, נאות ואסטטיות בכל מצב.
ניתוח מתיחת בטן הוא אחד מן הניתוחים הנפוצים ביותר בתחום הקוסמטי.

למה מיועד ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן והריון

ניתוח מתיחת בטן נועד לנשים (ולגברים) שמסיבה כלשהי נוצרו אצלן עודפי עור ושומן באזור הבטן. עודפים אלו לרוב משתפלים משולי הבטן ויוצרים מראה מאד לא אסטטי.
עודפים אלו נוצרים ברוב הפעמים לאחר הריונות ולידות, ולחילופין – לאחר ירידה דרסטית במשקל.
בזמן ההיריון, רקמות העור שבאזור הבטן מגמישות את עצמן ומתרחבות, על מנת לאפשר לבטן לגדול ככל שההיריון מתקדם. אולם בניגוד לגדילה של הבטן, הרי שהריקון של הבטן וההקטנה שלה נעשים בבת אחת, ברגעים ספורים עם לידתו של התינוק.
הגיוני, אפוא, שהעור וגם השומן שבסביבתו יתקשו לחזור למצבם הקודם באופן מהיר כל כך. לכן, נשים רבות נותרות לאחר הלידה עם עודפי עור ושומן. אצל חלק מן הנשים, העודפים הללו נספגים ומתכווצים כמעט לגמרי. אולם אצל נשים רבות מאד העודפים הללו נשארים ואינם חוזרים לקדמותם. לרוב מדובר בעודפים ששום דיאטה או התעמלות לא תועיל להם. במקרים אלו, ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן, בו מסירים את עודפי השומן והעור ומותחים את עור הבטן – למראה צעיר ואסטטי.

ניתוח מתיחת בטן לפני לידה

אמנם ניתוח מתיחת בטן מתאים מאד לנשים אחרי לידה. אך רוב הנשים יולדות יותר מילד אחד במהלך חייהן, ולמעשה עוברות יותר מהיריון אחד. מומלץ מאד להימנע מעריכה של ניתוח מתיחת בטן בין הריונות. עדיף לכל הדעות לחכות עד לאחר ההיריון המתוכנן האחרון, ורק אז לבצע את הניתוח. הסיבה היא, שהריון חדש יוצר לחץ ומתיחה על העור ועל הצלקת, כמו גם על השרירים באזור, ועלולים להיווצר נזקים בעור. בנוסף, גם אם לא נגרמו נזקים, הרי שהיריון נוסף עלול להחזיר את מצב הבטן לקדמותו, כך שבדיעבד, הניתוח היה מיותר. לכן אישה שעדיין מתכננת הריונות, מוטב לה לדחות את עריכת הניתוח.

הריון לאחר ניתוח מתיחת בטן

עם זאת, אין סכנה ממשית בהריון לאחר ניתוח בטן, בפרט אם עברו מספר שנים מן הניתוח.
כך שאין לחשוש בהריון לא מתוכנן לאחר הניתוח, ואישה שעברה מתיחת בטן, וכעבור שנים אחדות מעוניינת שוב להרות – יכולה לעשות זאת. חשוב להיות מודעים לאפשרות של לחץ על השרירים ויצירת בקעים במהלך ההיריון, ולטפל בנושא בהתאם לצורך.