מתיחת בטן ללא ניתוח

אנשים רבים מגלים כי בעקבות גילם, בעקבות ירידות במשקל או בעקבות הריונות, נוצרו להם עודפי שומן ועור באזור הבטן. שיפולי הבטן משתפלים כלפי מטה ויוצרים מראה לא אסטטי, אשר מציק לאנשים רבים – ובעיקר לנשים. לכן, נשים רבות לאחר לידות או ירידה במשקל, וכן גברים רבים, מנסים למצוא פתרון שיאפשר לבטן לחזור למצבה הקודם.

מתיחת בטן ללא ניתוח

הדרך המוכרת ביותר לסייע למראה הבטן ולהשגת בטן שטוחה היא ניתוח מתיחת בטן. אולם, אנשים רבים חוששים מאד מעריכה של ניתוח, ועוד ניתוח בטן, מבלי שיהיה בכך צורך רפואי אמיתי. ניתוח כרוך בסיכונים רבים, גם אם מדובר בניתוח פשוט יחסית – וניתוח מתיחת בטן אינו כהה פשוט. לכן, אנשים רבים מחפשים פתרון כלשהו שיאפשר להם לבצע מתיחת בטן ללא צורך בניתוח.

מתיחת בטן בלייזר או בגלי רדיו

מתיחת בטן בלייזר מיועדת בעיקר לנשים שהבעיה אצלם היא בעיקר עודפי עור, ולא עודפי שומן, ולנשים בעלות שרירים חזקים באזור הבטן. במהלך הטיפול מקרינים קרני לייזר אל האזור המתאים. קרני הלייזר גורמות לעור להתחדש בצורה נכונה יותר, ובמקביל מעניקות לו מראה בוהק וצעיר יותר. טיפול דומה ניתן לערוך גלי רדיו (קרני RF). הטיפול נחשב לבטוח מאד. בימים שלאחר הטיפול צפויים שטפי דם קלים, אדמומיות וגירוי באזור המטופל, אולם התופעות חולפות במהירות.

מתיחת בטן באמצעות עיסוי לימפטי

במקרים רבים העודפים באזור הבטן אינם נוצרים בגלל שומן שהצטבר, אלא דווקא בגלל נוזלים שהצטברו במקום מסיבות שונות. עיסוי לימפטי הוא סוג של עיסוי רפואי השייך לתחום הרפואה המשלימה. בעיסוי זה ניתן לשחרר את הנוזלים שהצטברו בבטן, וכך לסייע לבטן לחזור לגודל ולמראה הקודמים שלה. מומלץ לנסות אופציה זו לפני עריכה של ניתוח למתיחת בטן, מכיוון שייתכן מאד כי לאחר העיסוי יתברר כי אין כלל צורך בניתוח.

מתי כדאי לשקול בכל זאת ניתוח מתיחת בטן?

במקרים מסוימים אין די בכל הטיפולים הללו. בדרך כלל מדובר באנשים שסובלים מעודפי עור רבים במיוחד, ולאנשים שסובלים גם מעודפי שומן ולא רק מעודפי עור. במקרים אלה, אם המראה מפריע מאד, מומלץ בכל זאת לשקול אפשרות של ניתוח מתיחת בטן. ניתוח כזה כרוך בהרדמה, בחתך וכמובן בצלקת, אולם בעבודה נכונה, הניתוח יהיה בטוח לחלוטין, והצלקת תהיה מוסתרת באזור המכוסה בדרך כלל בבגד ים או בגדים תחתונים. חשוב לערוך בדיקות רפואיות כדי לוודא התאמה לניתוח, ואם אין בעיות רפואיות מיוחדות – הניתוח עשוי להיות הפתרון למראה חטוב.