מתיחת בטן ושאיבת שומן

אנשים רבים סובלים מעודפי שומן מסוגים שונים, ממראה לא אסטטי אותו הם מעוניינים לתקן. ישנם סוגים רבים מאד של ניתוחים קוסמטיים המיועדים למקרים שונים, וההיצע מעט מבלבל.
איך יודעים במה לבחור ועל מה לברר? ובכן, הנה מידע על שני ניתוחים פופולאריים שאנשים רבים מתבלבלים ביניהם. שניהם קשורים להסרת שומנים מאזור הבטן – ניתוח מתיחת בטן וניתוח שאיבת שומן.

למי מתאימים הניתוחים?

ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן מתאים לאנשים שיש להם עודפי עור רבים באזור הבטן, ו/או עודפי שומן באזור. מראה של בטן משתפלת אינו נעים לעין, ובכך מטפל הניתוח – במהלך הניתוח מסירים את עודפי העור והשומן, ומותחים את העור הנותר סביב הבטן, למראה אסטטי. ניתוח מתיחת בטן מתאים לגברים שירדו במשקל באופן דרסטי, או לנשים אחרי לידות – מומלץ שלא לבצע אותו אם מתוכננים הריונות נוספים.

 

ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן מיועד לאנשים בעלי מבנה גוף נורמאלי, אשר סובלים מהצטברות של שומנים באזורים כמו הבטן, הירכיים, הזרועות או הפנים. מדובר בשומנים שאינם קשורים בהכרח להשמנה, ושאין אפשרות להקטין אותם באמצעות תזונה מתאימה או התעמלות. בניתוח זה שואבים את עודפי השומן ומשנים את הפרופורציות של הגוף. לעיתים ישנם מקרים שבהם יש צורך בשילוב של שני הניתוחים – כאשר ישנם גם עודפי עור וגם הצטברויות של שומן. ניתן לבצע את שני הניתוחים בו זמנית, וכך לחסוך הרדמה נוספת וחתך נוסף.

תהליך הניתוחים

מתיחת בטן

מתיחת בטן כרוכה בחתך באורך של כ-20 ס”מ. החתך נעשה בחלק התחתון של הבטן, מתוך רצון לגרום לצלקת להיות במקום נסתר ככל האפשר, כלומר באזור המוסתר על ידי בגד ים או בגדים תחתונים. במהלך הניתוח, כאמור, מנתקים את העור מן השרירים ומסירים את העודפים. לאחר מכן מותחים היטב את שאר העור ויוצרים מראה שטוח ואחיד של הבטן. לעיתים יש צורך בהוצאה של הטבור ובהחזרה קוסמטית שלו לצורך הניתוח.

שאיבת שומן

שאיבת שומן מתחילה בסימון מדויק של האזור ממנו מעוניינים לשאוב שומן. לאחר מכן מוחדרות צינוריות מתחת לעור, כאשר חלקן מחדירות לעור מים פיסקיאליים, משככי כאבים ואדרנלין (על מנת למנוע דימום), וחלקם מבצעים בפועל את שאיבת השומן.

תהליך ההחלמה

החלמה מלאה מניתוח מתיחת בטן אורכת כ-6 שבועות, כאשר בימים הראשונים יש ללבוש חגורה אלסטית מיוחדת ולהישאר במצב כפוף. ההחלמה מניתוח שאיבת שומן קלה בהרבה. דרוש יום אשפוז אחד בלבד, לאחריו יש ללבוש מחוך מיוחד למשך מספר ימים.

החלמה מניתוח מתיחת בטן